Дві прикарпатські громади візьмуть участь в урядовому проєкті “Розвиток соціальних послуг”
Верховинська і Коломийська територіальні громади, що на Івано-Франківщині, підготували документи для участі у всеукраїнському пілотному проєкті “Розвиток соціальних послуг”, який Кабмін започаткував у 2020 році.
Про це Суспільному повідомила заступниця директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Галина Сеник.
З її слів, кожна з цих громад на умовах співфінансування має шанс отримати до 2 млн грн із державного бюджету на покращення рівня надання соціальних послуг.
“Однією з основних вимог участі у проєкті є те, що громади мають передбачити гроші в місцевому бюджеті. Вони мають закласти як мінімум 20% на співфінансування для того, щоби претендувати на кошти з державного бюджету. Окрім того, у громаді мають визначити, скільки є осіб з інвалідністю, самотніх та малозабезпечених. Також вони мають скласти пріоритетність послуг: які з них першочергові, а які можна надавати пізніше”, — розповіла Галина Сеник.
За словами директорки територіального центру соціального обслуговування і надання соціальних послуг Верховинської селищної ради Ганни Демидюк, у Верховинській громаді пріоритетом розвитку соціальної сфери вважають роботу відділення стаціонарного догляду, в якому наразі перебувають 30 людей.
“Це — державна комунальна установа, яка надає повний пакет соціальних послуг, — розповідає Ганна Демидюк. — Насамперед, це — послуга догляду в умовах цілодобового проживання. Є чотириразове харчування та медичне обслуговування. Підопічних у закладі забезпечують одягом, технічними засобами реабілітації, медикаментами”.
Ганна Демидюк каже, що самотужки громада не спроможна утримувати відділення стаціонарного догляду. За її словами, на перебування тут однієї людини протягом місяця потрібно понад 7 тис. грн.
Як повідомила Галина Сеник, на Франківщині є 9 відділень стаціонарного догляду. Раніше їх фінансували із державного бюджету. Тепер гроші на заклади мають закладати на місцях.
“Такі відділення можуть виживати на умовах співфінансування. Бо у них перебувають люди з різних громад. Тож у бюджетах кожної громади, жителі якої перебувають у відділенні, потрібно закладати гроші. Але підтримка держави також потрібна”, — каже Галина Сеник.
Також заступниця директора департаменту соціальної політики ОДА розповіла про те, що Коломийська громада, подаючи документи для участі в проєкті, визначила пріоритетом денний догляд за людьми з інвалідністю, зокрема й дітьми.
Подавати документи на участь у пілотному проєкті можуть всі охочі громади, у яких є соціальні працівники. Пакет документів розглядає Національна сервісна служба України.
Переглядів: 292