02 вересня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
День нотаріату
Враховуючи значення нотаріальної діяльності в розбудові правової держави, яку представляє молода суверенна Україна, а так же активне сприяння громадянам, установам, організаціям і підприємствам у здійсненні їх законних прав та захисту їх законних інтересів, на підтримку ініціатив Української нотаріальної палати та Міністерства юстиції України, 22-го лютого 2010-го року в національному календарі української держави, згідно Указу № 211/2010 чинного на той момент Президента України, було встановлено нове професійне свято під назвою «День нотаріату», яке тепер щорічно відзначається 2-го вересня.
День закінчення Другої світової війни
Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни – 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі».
День міста Одеса
День міста Одеса відзначається щорічно 2 вересня.
Історія міста добре відома тільки з 1415 року як міста Хаджибей, хоча на території нинішньої Одеси люди почали селитися ще в античні часи. Вперше назва міста Одеса зустрічається 10 січня 1795 року. Існує кілька версій про походження назви «Одеса»: перше, що це місто назвали на честь давньогрецької колонії Одессос, яка розташовувалася в Північному Причорномор’ї; друге, що слово «Одеса» – це прочитаний навпаки французький вираз «assez d’eau» або «води достатньо», який народився в результаті царських дебатів про відсутність прісної води поблизу від обраного для будівництва місця міста волею імператриці Катерини II.
День міста Суми
День міста Суми відзначається 2 вересня.
Свою назву місто Суми отримало від річок Сума та Сумка, які омивали його з двох сторін. До наших днів дійшла легенда, що на місці, де стоять Суми, були знайдені мисливські сумки.
Найбільш імовірним роком заснування міста Суми в істориків і краєзнавців вважається 1655.
День Незалежності Соціалістичної Республіки В’єтнам
В’єтнам є другим за величиною виробником кави в світі після Бразилії, виробляючи 16% світового обсягу кави (Бразилія – близько 40%). Цей напій там неймовірно смачний і дешевий. Існує навіть його заморожена версія – освіжаючий напій, щоб охолодитися під час теплих і вологих місяців.
Країна також є найбільшим в світі експортером горіхів кешью, виробляючи 37% для світового ринку, хоча дерево кешью – родом з Бразилії.
Важливою віхою, що позначає історичний поворотний момент для В’єтнаму, є 2 вересня 1945 року. В цей день було проголошено створення Демократичної Республіки В’єтнам.
Іменини: Олександр, Віктор, Володимир, Іван, Лев, Максим, Микола, Самуїл, Степан, Тимофій, Федір
День в історії:
911 — укладено мирний договір між Візантією та князем Олегом
1192 — договір Річарда Левове Серце і Салах ед Діна зафіксував результати Третього хрестового походу
1666 — почалася Велика лондонська пожежа
1686 — Священна ліга вибила турків з угорського міста Буда
1794 — у Хаджибеї (Одесі) розпочалося будівництво портових споруд та головного собору під керівництвом Хосе де Рібаса
1831 — вийшла друком перша частина «Вечорниць на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя
1889 — в Маріуполі почав працювати морський порт
1945 — Японія підписала Акт про капітуляцію, закінчення Другої світової війни
1945 — проголошення Демократичної Республіки В’єтнам на чолі з Хо Ші Міном після перемоги Серпневої революції
1990 — у Тирасполі проголошена Придністровська Молдавська Республіка у складі СРСР
1991 — США визнали незалежність Латвії, Литви й Естонії
1996 — початок грошової реформи в Україні: введення в обіг національної валюти — гривні
Переглядів: 265