Випадки, коли ініціатива не карається, але, щонайменше, недоречна
Коли не варто проявляти ініціативу.
Ви з радістю відгукуєтеся на будь-які нововведення і рветесь проявити свою особисту ефективність. Але все ж бувають випадки, коли ініціатива не карається, але, щонайменше, недоречна.
Що гріха таїти, любить начальство активних працівників — тих, кого можна спантеличити практично нездійсненною проблемою, а вони через пару днів, бліді від недосипу, але щасливі до непритомності, видають готовий результат. Таких навіть іноді підвищують.
Якщо ви від природи ось така ініціативна людина, якщо ви викликаєтеся допомогти, пробити, організувати і поліпшити, якщо у вас при цьому в голові маса корисних ідей, то можна сказати, що ви — подарунок для будь-якого шефа. Вас люблять колеги, з вами радяться у високих кабінетах, ви — остання соломинка для потопаючого корабля під назвою «компанія».
Однак все ж бувають моменти, коли ініціатива може бути дуже недоречно. Візьміть це до відома і наступного разу перед тим, як кидатися на амбразуру, подумайте: наскільки це доречно?
Некомпетентність
Ви з радістю виконали б це завдання, якби у вас були необхідні знання і досвід. Правда, в той момент, коли ви запропонували свою допомогу, ви ще не здогадувалися про те, наскільки непросте завдання перед вами стоїть. А тепер ви сидите і ламаєте голову, як би вивернутися і її виконати.
Наслідки
Ви ризикуєте заробити славу некомпетентного ні в чому співробітника і підірвати свій імідж.
Непродуманість
В принципі, ваша ідея просто блискуча, ви відчуваєте, що вона обернеться гучним успіхом. Але ось біда: ви навіть толком не можете її сформулювати! А від вас вимагають відповіді прямо тут і зараз. Не будете ж ви говорити начальству: “я нутром чую, що з цього вийде щось вартісне!”.
Наслідки
До ваших слів не поставляться серйозно, а який-небудь спритний колега через пару днів представить вашу ж ідею як свій власний проєкт і заробить собі славу креативщика.
Надія на допомогу
Ви навсправжки вважаєте, що якщо ви проявите ініціативу, то зможете розраховувати на підтримку і допомогу колег? Нічого не вийде, швидше за все, вам скажуть приблизно наступне: “Сама зголосилася, сама і роби. У нас і свого навантаження вистачає!”. Якщо ви не готові нести повну відповідальність за виконання справи, з вашої ініціативності не вийде нічого хорошого.
Наслідки
Виправдовуючи свій провал тим, що вам ніхто не допоміг, ви ризикуєте зіпсувати відносини з колегами серйозно і надовго.
Невиправдані амбіції
Ви мрієте, що завдяки своїй активності ви проб’єтеся і зробите відмінну кар’єру? На жаль, якщо всі «тепленькі» місця на фірмі зайняті, то спеціально для вас нікого зміщувати не будуть. Ну, якщо ви, звичайно, не дочка директора.
Наслідки
Ви можете серйозно і надовго зіпсувати відносини з тією людиною, на чиє місце ви претендували.
Недоречність
Ви вважаєте, що саме зараз, коли ваша компанія ледве зводить кінці з кінцями, варто проводити тренінг з командної взаємодії? Тобто, весь офіс буде сидіти без туалетного паперу, бо грошей на нього не вистачає, але зате останній кур’єр засвоїть, що таке командний дух і «з чим його їдять». Швидше за все, після такого навчання тільки командним духом ви і будете харчуватися.
Наслідки
Ви можете заробити імідж офісного божевільного співробітника, який не помічає об’єктивної реальності і живе у своєму, вигаданому світі.
Переглядів: 235