8 листопада – Собор святого Архистратига Михаїла всіх Небесних Сил безтілесних
Цей празник головує над усіма святами на честь святих ангелів. У народі називається Михайловим днем і є в пошані серед вірян. Це Собор возз’єднання, спільнота всіх святих ангелів на чолі з Архистратигом Михаїлом, які всі спільно й одноголосно славлять Пресвяту Трійцю.
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ.
Чини ангельські поділяються на три ієрархії – вищу, середню і нижчу.
У вищу ієрархію входять: Серафими, Херувими, Престоли.
У середню: Господства, Сили, Власті.
У нижчу: Начала, Архангели та Ангели.
Усі чини Небесних Сил мають загальну назву ангелів – по суті свого служіння. Господь відкриває Свою волю вищим ангелам, а вони, своєю чергою, просвічують інших.
Над усіма дев’ятьма чинами поставлений Господом святий Архистратиг Михаїл (מיכאל у перекладі з єврейської – «хто як Бог»). З цим
закликом Архистратиг Михаїл звернувся до всіх ангелів в той час, коли Люцифер збунтувався проти Бога. Сатана був скинутий з неба, натомість Архангел Михаїл утвердився як вождь усього ангельського світу.
Святкування Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття на Лаодикійському Соборі. Цей Собор засудив поклоніння ангелам і встановив благочестиве шанування ангелів як служителів Божих, охоронців людського роду.
Святкуємо це свято в листопаді, бо колись давно, рік починався з місяця березня, і тоді він був дев’ятим у році, тож має символічне відношення до дев’яти ангельських хорів.
Богослужіння цього дня оспівують велич відзначення святого Михаїла перед Божим троном, його ревність і вірність Богові: «… Ти передуєш на небі у повній сміливості* і стоїш у славі перед Престолом Величности,* оглядаючи невимовні речі.* Спасай нас, просимо, своїми молитвами в усіх потребах,* небезпеках і напастях» (Із стихир на стиховні на Вечірні свята).
Переглядів: 224