5 способів, які допоможуть зробити життя вашої кішки довшим
Життя кішки можна продовжити декількома способами.
Скільки років проживе кішка — багато у чому залежить саме від господаря, а не лише від закладеної природою програми. Що потрібно робити, щоб вихованці залишалися з нами ще дуже довго?
За умов дикої природи усі кішки живуть приблизно п’ять років, рідше — сім. А от тривалість життя їх домашніх родичів — від дванадцяти до двадцяти двох років.
Значну роль тут відіграють умови утримання, спосіб життя і стан здоров’я кішки!
Наскільки це залежить від породи? Якщо ви вважаєте, що дворові коти чимось гірші за породистих, то це не так. Хочете завести тварину з багатим родоводом? Запитайте у заводчика відповідні документи, уважно вивчіть тривалість життя предків вашого кошеняти, визначте ризик розвитку спадкових захворювань.
Цікаво, що серед усіх кішок довгожителями вважаються сіамські. Вони доживають навіть до тридцяти років. Перські — до двадцяти, британці — до п’ятнадцяти. Але у будь-якому випадку є винятки. Дворовий кіт теж може прожити з вами досить довго, попри відсутність родоводу.
Не випускайте тварину на прогулянку без нагляду
Домашні коти можуть постраждати від собак, потрапити під колеса машини, з них можуть познущатися діти. Вихованець ризикує підхопити інфекцію від безхатніх котів.
І взагалі вже саме знайомство з вулицею іноді призводить до стресу, який точно тварині не потрібен.
Стерилізація вихованця
Якщо ви знаєте заздалегідь, що не зможете прилаштувати усіх кошенят до гарних господарів, краще не доводити до вагітності. Враховуйте, що вагітність і пологи — величезний стрес. Здебільшого через це особини чоловічої статі живуть довше за тварин жіночої статі. Стерилізація захищає тварину від багатьох захворювань, покращує гормональний фон, продовжує життя кішки на два-три роки.
І до всього цього, зменшує кількість проблем у її господаря.
Слідкуйте за самопочуттям своєї кішки
Будь-які поведінкові проблеми говорять про хвороби. Обов’язково зверніться до ветеринара, не сподівайтеся, що все мине самостійно. Також можна відвідати лікаря і без приводу, просто для профілактики.
Фахівець зробить необхідні щеплення, підбере правильне харчування, вчасно виявить приховані хвороби і допоможе запобігти їх розвитку.
Забезпечте вихованцеві здоровий раціон
Це вбереже його від таких серйозних захворювань, як ожиріння, алергія, коліт, від проблем з нирками. Згідно з правилами кішок годують тричі на день, але так, щоб вони не їли надто багато.
Якісний сухий корм зробить вашого вихованця ситим і збагатить його організм усіма необхідними для нього мінералами та вітамінами.
Однак, іноді можна давати кішкам нежирне м’ясо індички, кролика, яловичину, гречану, рисову і вівсяну каші, овочі. Не можна в одній порції змішувати сухий корм і натуральні продукти. Інакше з’являється ймовірність появи проблем зі шлунком або кишківником.
Намагайтеся зробити все можливе для активного способу життя вашого вихованця
Пам’ятайте, що здоров’я кішки цілком у руках його господаря. Відчуваючи байдужість і брак уваги до себе, тварини живуть набагато менше, ніж їх побратими, які користуються любов’ю усіх членів родини.
Постійні галас і метушня, фізичні покарання викликають у кішок неврози.
Тому настільки важливою є спокійна, здорова атмосфера у будинку, де є вихованці. Проводьте зі своїм хвостатим другом якомога більше часу, даруйте йому свою любов, дбайте про його потреби, і він проживе з вами ще багато років.
Переглядів: 273