30 вересня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні Всеукраїнський День бібліотек
Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня.
День Незалежності Ботсвани
Свято День Незалежності Ботсвани відзначається наприкінці вересня. Урочистості приурочені до здобуття незалежності від Великобританії, яку Ботсвана отримала в 1966 році.
День усиновлення
День усиновлення порівняно молоде свято. Вперше в Україні воно відзначається з 2009 року. Указ Президента України Віктора Ющенка № 1088/2008, яким цей день був установлений, був підписаний 27 листопада 2008 року. В Указі наголошується суспільна значущість усиновлення (і удочеріння) у забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї.
Тепер День усиновлення відзначається щорічно 30 вересня. Мета цього свята полягає в підтримці та розвитку національного усиновлення.
Міжнародний день перекладача
Міжнародний День перекладача – професійне свято людей цієї славної професії з’явився за ініціативи FIT, Міжнародної Федерації Перекладачів, з 1991-го року. Дата, до якої прив’язано це професійне свято – 30-е вересня, обрана на честь одного з чотирьох латинських батьків сучасної християнської Церкви – Ієроніма Стридонського, покликаного Господом у вічність саме 30-го вересня 420-го року нашої ери. Це була яскрава людина з вогненним темпераментом і могутнім інтелектом, перекладач від Бога, мандрівник, історик і письменник. Ще в молоді роки він був покликаний Господом на служіння і зробив паломництво в Святу Землю, після чого на чотири роки віддалився в Халкидску пустелю і жив відлюдником, пізнаючи Божу милість і Божу велич в працях і молитві. Досконально вивчив халдейську і єврейську мову. Після того, як до 386-го року від Різдва Христового він влаштувався в Віфлеємі, взявся за багаторічну працю – переклад на латинську текстів Старого і Нового Завітів. Саме його версія цих безцінних текстів по зборам Тридентського собору одинадцять століть опісля була проголошена офіційним латинським текстом Святого Письма. Так само вважається, що Ієронім стояв біля витоків однієї з перших слов’янських абеток – глаголиці.
Іменини: Олександра, Віра, Дмитро, Роман, Іван, Ілля, Ірина, Любов, Мирон, Надія, Павло, Софія
Цей день в історії:
1614 — підписано угоду, якою обмежувалися козацькі права й реєстрове козацтво зобов’язувалося нести сторожову службу й жити лише в Запоріжжі
1791 — у Відні уперше виконано останню оперу Моцарта «Чарівна флейта»
1846 — у Чарльстоні (США) під час видалення зубів доктор Мортон уперше застосував анестезію — ефір.
1882 — в американському містечку Епплтон (штат Вісконсин) на річці Фокс запрацювала перша в світі гідроелектростанція потужністю 12,5 кВт
1928 — англійський мікробіолог Александер Флемінг оголосив про винахід пеніциліну
1929 — англійська служба Бі-Бі-Сі вперше провела телетрансляцію
1929 — на Макіївському металургійному заводі задуто найпотужнішу в СРСР домну.
1933 — перший радянський стратостат «СРСР» встановив світовий рекорд, досягнувши висоти 19 км
1938 — «Мюнхенська змова»: між Великою Британією, Францією, Третім Рейхом та фашистською Італією укладено угоду, що передбачала територіальні відторгнення від Чехословаччини
1939 — у Парижі створено польський уряд в еміграції, що згодом переїхав до Лондона
1940 — під час битви за Британію німецька авіація почала бомбардування Лондона
1941 — почалася битва під Москвою
1944 — засновано агентство Франс Прес
1967 — вперше в космосі здійснено автоматична стиковка космічних апаратів, ними стали радянські «Космос-186» і «Космос-188»
1980 — опубліковано першу специфікацію Ethernet
Переглядів: 262