30 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День хіміка

В Україні День хіміка встановлено відповідно до Указу Президента України від 7 травня 1994 року № 219/94 і відзначається щорічно в останню неділю травня.

В 2021 році День хіміка припадає на 30 травня.

День жіночої емансипації (День емансіпе)

Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк. У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”. Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації або, як його ще також називають, День емансіпе.

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, має щорічний характер і відзначається 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого алергією.

Мета проведених в цей день заходів – залучення уваги громадськості до цих важливих проблем. Статистика невблаганна: за даними епідеміологічних досліджень, в даний час більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Мова вже може йти про неінфекційну пандемю: кожна третя людина хвора на алергічний риніт і майже кожен десятий – на бронхіальну астму.

День міста Київ

День міста Київ святкують в останні вихідні травня. Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року – 1500-річчя Києва. Ця урочиста подія, при всій своїй помпезності, торкнулася серця киян. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше було офіційно відзначено День міста Києва.

Іменини: Адріан, Афанасій, Євдокія, Степан

День в історії:

1876 — російський імператор Олександр ІІ підписав Емський указ, спрямований на придушення української мови та культури

1896 — на Ходинському полі в Москві загинули в тисняві 1389 людей, що брали участь в урочистостях з нагоди коронації Миколи II

1913 — у Лондоні між Балканською коаліцією і Османською імперією підписано мирний договір, що завершував першу Балканську війну

1919 — у Владивостоці на Другій сесії Української Далекосхідної Крайової Ради ухвалено Конституцію національно-культурної автономії українства на Далекому Сході

1921 — засновано Донецький політехнічний інститут

1923 — у Празі засновано Українське історико-філологічне товариство на чолі з Дмитром Антоновичем

1942 — авіація Великої Британії розбомбила Кельн, що було першим масовим нальотом британців на Третій Рейх



Переглядів: 251
banner