Уряди повинні відстоювати ключову роль журналістів у демократії
У новій доповіді повідомляється про 142 випадки серйозних нападок на журналістів у 2019 році.
У заяві, опублікованій напередодні Всесвітнього дня свободи преси, який відзначається 3 травня, Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич закликає уряди не допускати необґрунтованого обмеження свободи ЗМІ в період кризи, пов’язаної з COVID-19.
«Уряди стикаються з безпрецедентними викликами під час кризи, пов’язаної з COVID-19, проте ця ситуація не повинна використовуватися для того, щоб змусити журналістів замовкнути або перешкоджати їх діяльності», – підкреслила Генеральний секретар.
Крім того, Генеральний секретар зі стурбованістю відзначила висновки щорічної доповіді Платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів, яка була підготовлена чотирнадцятьма НУО, що займаються захистом свободи ЗМІ, і в якій особливо виділяється тенденція, яка спостерігалася торік до застосування насильства по відношенню до журналістів і їх залякування.
Генеральний секретар закликала держави-члени відстоювати роль журналістів як «спостерігачів» і як важливої складової необхідної системи стримувань і противагу демократичних суспільствах.
У доповіді 2020 року Платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів, опублікованій 29 квітня чотирнадцятьма міжнародними НУО, повідомляється про 142 серйозні загрози журналістам у 47 державах-членах Ради Європи. Сюди входять 33 випадки фізичних нападів на журналістів, 17 нових випадків затримання або тюремного ув’язнення, 43 випадки переслідувань та залякувань і 2 нових випадки безкарності за вбивство журналістів.
НУО висловлюють стурбованість з приводу 22 незавершених справ про безкарність за вбивства журналістів і відзначають, що за станом на кінець 2019 року, щонайменше 105 журналістів перебували у в’язницях.
Переглядів: 323