27 серпня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Незалежності Республіки Молдова

За даними Книги Рекордів Гіннеса за 2007 рік, саме тут розташовані найбільші в світі винні погреби. Підвали мають загальну протяжність близько 250 км. Під зберігання вина з них відведено приблизно 200 км. Вони розташовані в молдавському селі Мілештій Мічь, в 15 км від Кишинева. Це справжнэ підземние місто, де свої вулиці, проспекти і затишні скверики. Деякі вина там зберігаються досить довго, проте саме сховище в нинішньому вигляді було побудовано тільки у 1969 році. Виноробство на цих територіях налічує майже 5000 років практики.

Найбільша тварина, яке коли-небудь жила на цій території, це предок сучасного слона. Його скелет був знайдений тут і зберігається в етнографічному музеї, який вважається другим за величиною в Європі. Якщо ви хочете побачити найбільшу печеру у світі, вона знаходиться в Криві, Молдова. Найдавнішому молдавському дубу понад 600 років, а найбільше село в Європі знаходиться також саме тут, в містечку Конгаз.

Відомо, що один з найвизначніших правителів Молдови, Стефан чел Маре (1457-1504), виграв 34 з 36 воєн, в яких брав участь.

Молдавське князівство як феодальна держава сформувалося у 1359 році. Національна історія пережила не мало потрясінь і випробувань. Наприклад, в 1812 році був підписаний російсько-турецький мирний договір, відповідно до якого Російська імперія приєднала східну частину Молдови, зробивши її російською провінцією. У 1918 році, коли імперія впала, а на зміну їй прийшла ще більш кривава “машина”, країна поспішила об’єднатися з Румунією. Ця єдність тривало до 1940 року, до тих пір поки Радянська більшовицька імперія (союзник гітлерівської Німеччини на той час) не анексувала країну. Потім Молдова до 90-х років була територіальною одиницею у складі Радянського Союзу.

27 серпня 1991 року, з розпадом СРСР, Республіка Молдова стала незалежною і суверенною державою.

Іменини: Михей, Василь, Матвій, Олексій, Володимир, Микола, Федір, Олександр, Аркадій, Єва

День в історії:

1573 — японський військовик Ода Нобунаґа вигнав з Кіото сьоґуна Асікаґа Йосіакі. Сьоґунат Муроматі ліквідовано

1783 — перший політ шарльєра, аеростата з оболонками, наповненими воднем

1793 — у Канаді почалося будівництво Йорка (тепер Торонто)

1813 — Дрезденська битва, перемога Наполеона над союзною російсько-пруссько-австрійською армією

1900 — у Британії почали курсувати перші міжміські автобуси

1919 — під час наступу на Київ Армія УНР звільнила Житомир, Білу Церкву та Васильків

1928 — у Парижі прийнято Пакт Бріана — Келлоґа

1929 — у СРСР ліквідовано семиденний тиждень, замість нього введено п’ятиденку — 5 робочих днів, один вихідний

1977 — на Чорнобильській АЕС запущено перший блок

1992 — прем’єр-міністри Чехії та Словаччини — Вацлав Клаус та Владимир Мечіар — досягли угоди, згідно з якою з 1 січня 1993 Чехословаччина перестала існувати як єдина держава



Переглядів: 288