26 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всеукраїнський день довкілля

Свято День вихователя і дошкільного працівника в Україні відзначають в останню неділю вересня.

День машинобудівника України

Враховуючи особливу важливість машинобудівної галузі в розвитку і функціонуванні економіки країни, а також її роль у суспільстві, професійне свято машинобудівників  – «День машинобудівника» виник ще з часів Радянського Союзу, заснований Указом Президії Верховної Ради СРСР від 1-го жовтня 1980-го року N 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в ред. Указу Президії Верховної Ради СРСР від 1-го листопада 1988-го року N 9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні» і відзначався в останню неділю вересня. У новому українському законодавстві «День машінобудівніка» був додатково закріплений Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня.

Міжнародний день глухих

Міжнародний день глухих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків.

На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, останнім часом все більше і більше цікавить вчених, – мова погляду й жестів. Всесвітня Федерація глухих в 50-і роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно – систему жестів.

Європейський день мов

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.

Всесвітній день контрацепції

Починаючи з 2007 року за ініціативою десяти міжнародних організацій так чи інакше пов’язаних з проблемами планування сім’ї почав відзначатися «Всесвітній день контрацепції». Щорічне подія проводиться 26 вересня.

Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї

Повна ліквідація ядерної зброї є однією з найстаріших цілей Організації Об’єднаних Націй. Вона була предметом першої резолюції Генеральної Асамблеї в 1946 році. Також, починаючи з 1959 року, поряд з загальним і повним роззброєнням була включена до порядку денного Генеральної Асамблеї. Вона була основною темою оглядових конференцій, що проводяться в ООН з 1975 року державами – учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Була визначена як одне з пріоритетних завдань першої спеціальної сесії Генеральної Асамблеї з роззброєння в 1978 році, яка приділила особливу увагу проблемі ядерного роззброєння. Плюс була підтримана кожним з генеральних секретарів Організації Об’єднаних Націй.

Іменини: Олександр, Ілля, Корнилій, Леонтій, Лук’ян, Микола, Петро, Степан, Юліан

День в історії:

1580 — флотоводець і пірат Френсіс Дрейк спустив вітрила у Плімуті, повернувшись із другого в історії кругосвітнього плавання. Дрейк став першим ангійцем, що обігнув земну кулю

1815 — колишній градоначальник Одеси герцог де Рішельє призначений прем’єр-міністром і міністром закордонних справ Франції

1873 — створено Священний союз Росії, Німеччини й Австро-Угорщини з метою забезпечення непорушності рішень Віденського конгресу

1905 — в Annalen der Physik опублікована робота Ейнштейна, що містить виклад спеціальної теорії відносності

1907 — Нова Зеландія стала окремим домініоном Британської корони

1914 — з метою боротьби з монополіями заснована Федеральна торгова комісія США

1930 — польська влада заборонила діяльність Пласту

1959 — початок В’єтнамської війни: перша битва між В’єтконгом та армією Південного В’єтнаму в дельті Меконгу

1960 — Фідель Кастро виголосив найдовшу промову в історії ООН (4 години 29 хвилин)

1960 — кандидати у президенти США Кеннеді і Ніксон провели перші в історії країни телевізійні дебати

1983 — підполковник військ ППО СРСР Станіслав Петров розцінив сигнал супутника як помилку, а не ракетну атаку США, запобігши ядерній війні



Переглядів: 459