26 січня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
День працівника контрольно-ревізійної служби України
26 січня 1993 року був підписаний Закон за номером 2939-XII „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”. З того часу 26 січня святкується як „День робітника контрольно-ревізійної служби України”.
День Австралії
26 січня 1788 року капітан Артур Філіп висадився в бухті Сіднея, підняв британський прапор і заснував першу колонію – Новий Південний Уельс. Цей День відзначається як Національне свято Австралії. Також 1 січня 1901 року шість австралійських колоній стали однією федерацією, таким чином утворивши сучасну Австралію – Австралійський Союз.
День Республіки Індія
Індія – батьківщина шахів, алгебри і геометрії – своє Національне свято відзначає з 1950-го року, в день, коли вступила в силу нинішня Конституція Індії.
Міжнародний день митника
Кожна країна має свою митну службу. У кожної держави є свої, властиві їм напрацювання і методи організації подібних структур. Існує і ряд проблем, які легше вирішувати спільно. Тому 26-го січня 1953-го року в Брюсселі, столиці Бельгії була відкрита перша сесія міжнародної Ради митного співробітництва. Цьому передувало прийняття спеціальної всесвітньої Конвенції, яка набрала чинності в листопаді 1952-го року. Координація зусиль і підходів у розв’язання проблем функціонування митних служб принесла відчутний результат, товарообіг значно збільшився, були створені сприятливі умови для розвитку бізнесу на міжнародній арені, значно скоротилася незаконна контрабандна діяльність. Згодом, у 1994-му році, Рада митного співробітництва була перейменована у Всесвітню митну організацію, яка нараховувала у своєму складі 17-ть європейських країн.
Враховуючи внесок у розвиток хороших добросусідських відносин, яким активно сприяла Рада митного співробітництва, через 30 років після початку її роботи, а саме в 1983-му році було засновано щорічне свято – Міжнародний день митника. Для довідки: на даний час шановна Всесвітня митна організація об’єднує у своєму складі вже близько 170-ти держав.
Іменини: Максим, Яків, Петро, Афанасій, Марфа
День в історії:
661 — вдалий замах хариджитів на останнього праведного халіфа Алі ібн Абу Таліба призвів до наступного формування Омеядського халіфату
1564 — у битві на Улі під час Лівонської війни литовці зірвали наступ Московського царства
1788 — Перший флот кинув якір у затоці Порт-Джексон, у той час як капітан Філіп підняв британський прапор і заснував перше європейське поселення в Австралії — Сідней
1923 — у Харкові створена літературна спілка «Гарт»
1926 — шотландський винахідник Джон Берд продемонстрував першу в світі працюючу телевізійну систему
1930 — Індійський національний конгрес прийняв Декларацію незалежності Індії (Purna Swaraj)
1934 — підписано пакт Гітлера-Пілсудського про ненапад між Німеччиною та Польщею
1950 — набрала чинності Конституція Індії
1990 — білоруську мову проголошено єдиною державною мовою Білоруської РСР
Переглядів: 370