25 березня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
День служби безпеки України
25 березня 1992 року Верховна Рада України прийняла закон „Про службу безпеки України”. Цей день з 2001 року згідно з Указом президента № 193/2001 відзначається як День служби безпеки України (СБУ).
День Незалежності Греції
Греція – унітарна держава, парламентська республіка, член НАТО і ЄС, в столиці держави проживає понад 40% населення. Територія країни омивається п’ятьма морями: Егейським, Фракійським, Іонічним, Середземним і Критським, а відстань з будь-якої точки Греції до берега моря не перевищує 137 км. Більше 250 днів на рік в Греції ясні, і щорічно державу відвідують понад 17 мільйонів туристів. Туризм є однією з провідних галузей місцевої економіки. Він становить приблизно 16% ВВП країни. До того ж це дає можливість повсюдно використовувати сонячні батареї для виробництва дешевої електроенергії. У країні немає жодної АЕС. Але це далеко не єдине багатство або перевага греків. У країни Європейського Союзу Греція поставляє текстильні і швейні вироби, сільськогосподарські продукти. Приблизно 7% мармуру з світового обсягу видобутку належить Греції.
Своє національне свято, День Незалежності, греки відзначають 25 березня. Незалежність від Османської імперії після національно-визвольної війни 1821-1829 років Греція отримала в 1830 році, проте, з властивою саме грекам культурою, незалежність країни була проголошена 25 березня 1821 року.
Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі
17-го грудня 2007-го року в резолюції №A/RES/62/122 Генеральна Асамблея ООН, посилаючись на резолюцію 61/19 від 28-го листопада 2006-го року, на честь святкування 200-річчя скасування трансатлантичної работоргівлі, постановила проголосити 25-е березня «Міжнародним днем пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі» і відзначати його щорічно, враховуючи що за період, який тривав понад 400-т років, в процесі трансатлантичної работоргівлі жертвами стали більше 15-ти мільйонів чоловіків, жінок і дітей, і це є однією з найбільш похмурих сторінок в історії сучасного людства.
Міжнародний день солідарності з працівниками, які утримуються під вартою чи зникли безвісти
Міжнародний день солідарності із затриманими та зниклими безвісти співробітниками набув ще більшого значення в останні роки, після того, як атаки проти Організації Об’єднаних Націй активізувалися. Це день для об’єднання та мобілізації дій, вимоги справедливості і зміцнення рішучості захищати співробітників і миротворців ООН, а також їхніх колег зі співтовариства неурядових організацій та преси.
Іменини: Олександр, Володимир, Григорій, Дмитро, Іван, Костянтин, Семен, Сергій, Феофан
День в історії:
1306 — Роберт Брюс коронований монархом Шотландії
1596 — битва між українськими повстанцями Северина Наливайка і військом польського гетьмана Жолкевського в урочищі Гострий Камінь
1620 — на фоні міжконфесійної війни на київських землях почалась місія єрусалимського патріарха Феофана III в Україні
1807 — в Уельсі почала діяти перша у світі залізниця з регулярними пасажирськими перевезеннями (закрита 1960 року)
1821 — спалахнуло повстання греків проти османського панування під проводом Олександра Іпсіланті
1857 — парижанин Леон Скотт запатентував найдавніший відомий пристрій для запису звуку
1917 — у Петрограді відбулася 20-тисячна українська маніфестація під національними прапорами
1918 — проголошено незалежність Білоруської Народної Республіки
1949 — почалась масова депортація до ста тисяч жителів балтійських республік до Сибіру
1957 — Бельгія, ФРН, Франція, Італія, Люксембург і Нідерланди підписали в Римі основоположні євроінтеграційні договори, якими засновані ЄЕС та Євратом
Переглядів: 414