24 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Масляна

Масляна походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Це перш за все багато ситної їжі, тому немає нічого заторного в тому, щоб в цей час поласувати, скуштувати самих різноманітних страв і не відмовляти собі ні в чому. Головною стравою на масляну є, як відомо, млинці, які печуть кожного дня з понеділка. Також Масляна відома всенародним гулянням: це танці, співи, катання з гірок, на санчатах, спорудження масляного опудала, тощо. Триває масляна тиждень.

В 2020 році Масляна припадає на 24 лютого.

Міжнародний день барменів

24 лютого проводять Міжнародний день барменів. Ці лютневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.

Кажуть, що коктейлі були винайдені в Америці.

Походження слова «коктейль» досить темне – з кількома конкуруючими теоріями. Але історик по алкоголю Девід Вондріч каже, що перша згадка слова «коктейль» була в британській газеті в 1798 році. Cock-tail – «півнячий хвіст» використовувався як жаргонний термін для імбирного напою.

Бармени. Вони розумні і роблять все можливе, щоб тримати розум відкритий. Вони іноді закриватимуть очі на деякі замовлення. Вони не проти створити для вас щось особливе. Іноді вони більш віддають перевагу терміну міксолог, як визначенню фундаментальної основи своєї діяльності. Вони завжди готові до діалогу. Бармени рідко заперечують проти того, щоб допомагати своїм клієнтам встановлювати зв’язки. Досвідчені бармени для своїх клієнтів намагаються не доходити до точки, де похмілля буде проблемою.

День Незалежності Естонії

Естонія відзначає свій День Незалежності 24 лютого, з дня, коли в 1918 році після Жовтневого перевороту в Петрограді і краху Російської імперії, естонський народ проголосив свій державний суверенітет.

Іменини: Петро, Валеріан, Ганна, Валентина

День в історії:

1582 — Григорій XIII підписує папську буллу Inter gravissimas, за якою реформовано юліанський календар і введено новий, який пізніше отримав назву григоріанського.

1768 — Росія і Польща уклали у Варшаві угоду з так званого дисидентського питання.

1807 — Папа Римський Пій VII підписав буллу In universalis Ecclesiae regimine, що нею було відновлено Галицьку митрополію, затверджено першого митрополита Антіна Ангеловича та визнано за ним права, рівні правам київських митрополитів.

1918 — Проголошення незалежності Естонії.

1919 — Україна і Польща підписують угоду про перемир’я.

1991 — Армія США розпочала наземну операцію «Шабля пустелі», що завершилася звільненням Кувейту.



Переглядів: 290