21 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

День науки в Україні

День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року діючого на той момент Президента України і відзначається у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичним назвою – «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.

Міжнародний день чаю

Офіційний Міжнародний день чаю відзначається щорічно 21 травня, згідно з резолюцією ООН № A/RES/74/241. Вона була прийнята 21 грудня 2019 року і закликає Продовольчу і сільськогосподарську організацію Об’єднаних Націй (ФАО) очолити святкування Дня.

Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

21 травня 2003 року вперше відзначався Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. У зв’язку з цим Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацура звернувся до міжнародної громадськості з наступним посланням:

«Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй 20 грудня 2002 року в резолюції 57/249« Культура і розвиток »ухвалила проголосити 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку і запропонувала всім державам-членам, міжурядовим органам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй і відповідним неурядовим організаціям, серед іншого, інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та засобів масової інформації усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності.

Національне свято Республіки Чорногорія

21 травня 2006 року в Республіці Чорногорія відбувся демократичний референдум з питання державного статусу країни. Більш ніж половина учасників висловилась за повну незалежність від Белграда (Сербія). Нагадаємо, що в той час Чорногорія вже мала окрему від Сербії валюту і митний кордон з нею.

Іменини: Адріан, Арсеній, Зосима, Іван (Іоанн Богослов), Милий, Пімен

День в історії:

1779 — російська імператриця Катерина II своєю грамотою «дозволила» заснувати Маріуполь кримським грекам, яких вона ж у 1778 депортувала з Криму і позбавила батьківщини.

1831 — у Харкові побачив світ перший в Україні альманах — «Український альманах»

1864 — закінчилась Російсько-Кавказька війна, по якій настало винищення росіянами місцевих народів, геноцид черкесів

1877 — Румунія проголосила себе повністю незалежною від Османської імперії

1901 — перший закон про обмеження швидкості руху автомобілів у США прийнятий у Коннектикуті — до 12 mph

1904 — у Парижі заснована Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА)

1927 — Чарльз Ліндберг наодинці перелетів Атлантичний океан з Нью-Йорка до Парижа без проміжної посадки

1972 — Ласло Тот скоїв акт вандалізму проти скульптури Мікеланджело «П’єта» у ватиканському Соборі святого Петра

1991 — прокомуністичний президент Ефіопії Менгісту Хайле Маріам повалений повстанцями і залишив країну

1998 — падіння 30-річного режиму Сухарто в Індонезії

2006 — на референдумі 55,5 % населення Чорногорії проголосувало за незалежність від Сербії



Переглядів: 421