11 серпня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Незалежності Республіки Чад

Країна відома як «Вавилонська вежа світу», її також називають «Мертве серце Африки» через її близькості до пустель. Наприклад, пустеля Сахара охоплює велику частину північної території Чаду, займаючи приблизно 1/3 всієї території країни.

Сама держава була названа на честь озера Чад. Озеро є найбільшим водно-болотним угіддям в Чаді і другим за величиною в Африці, проте останнім часом площа, яку займає озером різко скоротилася. У 1960-х роках вона становила 25 тис. квадратних кілометрів. Сьогодні площа озера – менше 1350 кв.км. Кращий час для відвідування озера Чад – з серпня по грудень. В цей період рівень води досягає найвищого показника, і відвідувачі можуть побачити крокодилів і гіпопотамів. Нільський окунь, один з найбільших прісноводних видів риби, яка мешкає на озері Чад, може досягати в довжину 2 метрів і важити до 200 кг.

Озера Оуніанга в країні також є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вони являють собою систему з 18 озер. Ці озера різних кольорів – синього, зеленого і червоного. Колір варіюються через відмінності в їх хімічному складі.

Національний парк Закума є першим національним парком Чаду, який був запропонований урядом для розширення міжнародного списку об’єктів Всесвітньої спадщини. У Чаді знаходяться деяких з найбільш важливих африканських археологічних пам’яток.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Веніамін, Костянтин, Кузьма, Михайло, Микола, Роман, Серафима

День в історії:

3114 до н. е. — перший день календаря майя Довгого рахунку (екстраполяція на григоріанський календар)

1804 — Австрія стала імперією

1866 — у Ньюпорті Джеймс Плімптон відкрив перший у світі майданчик для катання на роликових ковзанах

1869 — на Замковій горі у Львові закладено Копець Люблінської унії

1891 — у Києві на Великій Васильківській почав ходити кінний трамвай

1906 — в Англії француз Юджин Ласт запатентував звукове кіно

1937 — початок т. зв. Польської операції НКВС, в ході якої було арештовано 140 тисяч громадян польської національності, 111 тисяч з яких були вбиті

1937 — почалися розстріли в Сандармоху

1947 — у газеті «Правда» опубліковано статтю Дмитра Шепілова «Радянський патріотизм», яка стала початком кампанії зі звинувачення діячів культури у космополітизмі

1979 — над Дніпродзержинськом зіткнулися два літаки Ту-134. Загинуло 173 особи, серед них основа узбецького футбольного клубу «Пахтакор»

1989 — пленум Верховного суду УРСР реабілітував усіх засуджених у справі Спілки визволення України

2003 — українські війська введені в Ірак для виконання миротворчої місії



Переглядів: 282