100 тисяч гривень – стільки обіцяє очільник Івано-Франківська за перехід від управляючої компанії «Комфортний дім» до свого ОСББ

Суспільство

100 тисяч гривень – стільки обіцяє очільник Івано-Франківська за перехід від управляючої компанії «Комфортний дім» до свого ОСББ. Разом із тарифами комунального підприємства цього місяця зросли й невдоволення мешканців. Руслан Марцінків фінансово заохочує людей самоорганізуватися і створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.


Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.


«Дуже важливо, щоби люди самоорганізовувалися. В місті Івано-Франківську 30% будинків вже створили ОСББ, і це хороший показник, якщо брати по Україні. Люди показують хороші та динамічні результати, навіть у питаннях енергозбереження. У питаннях енергетики ці будинки більш готові до складної зими, ніж будинки інших управителів. Тому ми закликаємо і не тільки закликаємо, а ті, хто створять ОСББ в місті Івано-Франківську, ще отримають 100 тисяч гривень на енергозбереження у своєму будинку. Ці 100 тисяч зможуть отримати ті ОСББ, які є в комунальному управителі, які виходять з комунального управителя і створюють ОСББ», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Досвідом успішної роботи ОСББ ділиться голова об’єднання «Китайська стіна 54» Оксана Іванюк. Зараз багатоповерхівка на Хоткевича, якій понад 30 років має вигляд радше як новобудова. Тут замінені вікна, мережі, проведено утеплення та зроблений фасад. Усе це – результат об’єднання людей та копіткої роботи голови ОСББ з часу реєстрації у 2016-му році. 

«32 роки будинку, і коли нічого не робити, відповідно, стан буде тільки погіршуватися. Були постійні аварії. Навіть на момент, коли ми взяли будинок в управління, у нас в середньому було від 7 до 9 аварій щотижня. Це було дуже важко та складно. Існує думка, що створивши ОСББ, все має змінитися, проте чудес не буде. Будь-які дії – це результат якісної праці, зусиль і коштів. В нас 3 будівлі з 13 під’їздами та 466 квартир. На момент реєстрації ОСББ було зареєстровано 1958 мешканців. Одним із важливих факторів успіху в будь-якому колективі є віднайти небайдужих та активних людей, які готові працювати. Нам це вдалося – ми віднайшли в кожному під’їзді ініціативних людей і разом працювали командою», – розповідає голова ОСББ «Китайська стіна 54» Оксана Іванюк. 

Про суттєве покращення в утриманні будинку після створення ОСББ говорять і самі мешканці. 

«Ми пишаємося тим, що наш будинок зі “старобудови” перетворився наче на новобудову, і щиро дякуємо нашій голові ОСББ за те, що вона приклала дуже багато зусиль для цього. Краще жити в будинку, де є ОСББ, адже ми незалежні, самі для себе працюємо і керуємо власними коштами. Ніхто до нас не втручається, і ми можемо робити те, що вважаємо за потрібне», – прокоментувала мешканка будинку на Хоткевича, 54 Анна Максимчук. 

До слова, співвласники будинків, які об’єдналися і офіційно зареєструвалися, можуть користуватися різними програмами підтримки для розвитку та проведення ремонтних робіт у багатоквартирному будинку. До прикладу, сьогодні у місті діють програми співфінансування, також ОСББ можуть подавати проєкти на фінансування у межах державних та європейських програм. За словами директора Департаменту інфраструктури, комунальної та житлової політики Михайла Смушака, часто люди бояться створювати об’єднання співвласників, мотивуючи це тим, що все «впаде на їх плечі». Це міф, каже Михайло Смушак, бо маючи управляючу компанію чи приватну, чи комунальну, мешканці оплачують ті ж гроші, за які можуть самі зробити роботи. 

«Це є міф, тому що попри те, чи це є будинок ОСББ, чи це є будинок приватної компанії, чи це будинок будівельного кооперативу, самоуправління. Ніхто зараз з міського бюджету будинки не фінансує і, на жаль, більше ніколи не буде фінансувати. Бо коли ми заселяємось в будинок, будь-який багатоквартирний, ми автоматично стаємо співвласниками цього будинку. Якщо взяти 10 найкращих будинків у нашому місті, як вони утримуються, як вони обслуговуються, то 9 з 10 це будуть будинки, де є ОСББ. Тобто, де доглянуті газони, де все упорядковано, проведено ремонти, все в ідеальному стані», – розповідає директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак. 

До слова, якщо мешканці багатоквартирного будинку таки вирішать зареєструвати ОСББ у ЦНАПі, то протягом двох місяців від моменту реєстрації приватний чи комунальний управитель повинен передати документи ОСББ. Зареєструвати фізичну особу можна у центральному відділенні ЦНАПу, що на вул. Незалежності, 9.


Переглядів: 272