10 грудня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день футболу

У шанувальників футболу всього світу є своє свято – Всесвітній день футболу. Подякувати за нього можна ООН, яка і запропонувала його відзначати 10 грудня кожного року. Таким чином міжнародне співтовариство віддає дань цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.

День Нобеля

День Нобеля – це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.

День прав людини

Після закінчення Другої світової війни і спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство постаралося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

Іменини: Олексій, Андрій, Борис, Василь, Володимир, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Іван, Микола, Роман, Сергій, Федір, Фекла, Яків

День в історії:

1520 — Мартін Лютер привселюдно спалив у Віттенберзі папську буллу Exsurge Domine про відлучення його від церкви

1637 — козацько-селянські війська під проводом Павла Бута зазнали поразки від поляків біля містечка Боровиця

1684 — Едмонд Галлей зачитав на засіданні Королівського товариства роботу Ісаака Ньютона De motu corporum in gyrum, в якій закони Кеплера були виведені на основі теорії тяжіння

1901 — у Стокгольмі вручені перші Нобелівські премії

1948 — Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Цей день відзначається як День прав людини

1953 — вийшов перший номер журналу «Playboy»

1981 — американський журнал «The New England Journal of Medicine» опублікував замітку про нове захворювання, яке призвело до загибелі 95 чоловік, переважно серед гомосексуалістів. Пізніше недуг отримав назву «синдром набутого імунодефіциту» (СНІД)

1999 — Панамський канал перейшов під юрисдикцію Панами (раніше юрисдикцію над ним здійснювали Сполучені Штати Америки).



Переглядів: 238