06 серпня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
Міжнародний день «Лікарі світу за мир»
Шостого серпня відзначається день «Лікарі світу – за мир».
Це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945.
День Незалежності Республіки Болівія
Болівія проголосила свою свободу від іспанського впливу у 1809 році, проте треба було ще 16 років війни, перш ніж країна стала суверенною Республікою. 6 серпня 1825 року зусилля народу, під керівництвом національного лідера Симона Болівара, були винагородженні.
День Незалежності Ямайки
На Ямайці дуже мало змій. У 1872 році сюди завезли мангуста, щоб позбавити очеретяні поля від щурів та мишей. В якості додаткового бонусу для населення мангуст майже винищив і змій. Раніше жителі острова, араваки, вирощували кукурудзу і ямс. Сьогодні основні культури країни – цукровий очерет, банани і манго.
Знаменита фраза, “Йо Хо Хо і пляшка рому”, схоже, була сприйнята на цьому острові з особливим ентузіазмом. Ром – національний напій Ямайки. Його місцеві змішують майже зі всіма іншими напоями.
Іменини: Анатолій, Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Іван, Іларіон, Христина, Микола, Роман
День в історії:
1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, англійці були впевнені, що це Китай
1517 — вийшло в світ перше празьке видання білоруського першодрукаря Франциска Скорини — Псалтир
1806 — в ході наполеонівських війн, після відмови Франца II від німецької корони, Священна Римська імперія припинила існування
1825 — Болівія проголосила незалежність від Іспанії
1889 — у Лондоні відкрито «Савой» — перший у Британії розкішний готель з електрикою, ванними кімнатами, водопровідною водою тощо
1890 — у в’язниці штату Нью-Йорк вперше застосовано електричний стілець
1914 — Австро-Угорщина оголосила війну Росії, а Сербія — Німеччині
1914 — у Львові створено легіон Українських січових стрільців, який став першим українським національним бойовим підрозділом після Полтавської битви 1709 року
1932 — відкрився перший Венеційський кінофестиваль
1940 — у Чернівцях НКВС арештував генетика зі світовим ім’ям Миколу Вавилова (загинув в ув’язненні 1943, реабілітований 1955)
1945 — бомбардувальник США скинув ядерну бомбу на японське місто Хіросіма, спричинивши загибель 100 тисяч осіб
2012 — ровер «К’юріосіті» приземлився в кратері Ґейла на Марсі
Переглядів: 579