03 серпня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
Всесвітній день кавуна
3 серпня проводять Всесвітній день кавуна. Ці серпневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.
Цей великий фрукт родом з Південної Африки звісно заслуговує на свій великий день. Отже, давайте віддамо кавуну належні йому почесті в цей День кавуна. Солодкий і смачний кавун – одне з найулюбленіших літніх ласощів. І зрозуміло чому. Хоча він і складається на 90% з води, ця вода має дуже приємний смак. І багато-багато корисних властивостей. Посудіть самі: в кавуні багато вітаміну С та інших вітамінів і мінералів, таких як калій, мідь, вітамін B5 і вітамін А. Крім того, він є відмінним джерелом амінокислоти цитрулін, яка знаходиться в основному в білій м’якоті під шкіркою. Ця амінокислота перетворюється в нашому тілі в аргінін, який допомагає знизити кров’яний тиск, розширюючи і розслабляючи кровоносні судини. Аргінін також важливий для багатьох органів, таких як легені, нирки, печінка, імунна і репродуктивна системи, і сприяє загоєнню ран.
Кавун також є найвідомішим свіжим джерелом лікопіну, потужного антиоксиданту, відповідального за його червоний колір. Фактично, свіжий кавун – краще джерело лікопіну, ніж помідори.
Той факт, що кавун на 91 відсоток складається з води, робить його відмінним засобом для підтримки хорошої гідратації. Дуже корисна якість у літню спеку.
День капоейри в Бразилії
3 серпня проводять День капоейри в Бразилії. Капоейра – бразильське національне бойове мистецтво, що поєднує в собі елементи танцю, акробатики, гри і супроводжується національною бразильською музикою. Ці серпневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.
Іменини: Ганна, Георгій, Євген, Іван, Петро, Роман, Семен, Федір
День в історії:
1492 — Христофор Колумб покидає Палос-де-ла-Фронтеру і рушає на захід, у першу подорож через океан
1556 — імператор Священної Римської імперії Карл V зрікся престолу на користь свого брата Фердинанда
1778 — відкрився Ла Скала, італійський оперний театр у Мілані. Ім’я одержав від церкви, що знаходилася на цьому місці
1795 — заснована Паризька консерваторія
1904 — члени британської експедиції стали першими людьми Заходу, які увійшли до священного міста Лхаса в Тибеті
1914 — Головна українська рада оприлюднила Маніфест до українського народу з приводу Першої світової війни із закликом боротися за визволення України
1921 — петроградські чекісти заарештували російського поета Миколу Гумільова
1926 — на лондонській площі Пікаділлі встановили перші британські світлофори
1958 — американський атомний підводний човен «Наутилус» вперше в історії під водою досягнув географічного Північного полюсу Землі
Переглядів: 270