01 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День знань

Як державне свято і пам’ятний день, День знань був затверджений в СРСР ще з 1980-го року, Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу № 3018-X від 1-го листопада 1980-го року «Про святкові і пам’ятні дні “. З утворенням нових незалежних держав, 1-е вересня – День знань, враховуючи його важливість і актуальність для наступних поколінь, був збережений і закріплений додатковими указами та постановами відповідних законодавств переважної більшості цих суверенних держав.

День Конституції Словаччини

Чи відомо вам, що єдиний в світі горизонт, який показує точний сонячний час, розташований в словацькій Старої Бистриці? Це пов’язано зі своєрідною унікальною географією даної місцевості.

Після Австрії, Словаччина має в своєму розпорядженні найбільші природні прісноводні ресурси. Це переважно підземні резерви Житнього острова. Цей річковий острів знаходиться в південно-західній частині держави і простягається від Братислави до Комарно на території Кишальфельда.

З словацьких кранів тече високоякісна питна вода.

Найвищий і найбільший в світі готичний дерев’яний вівтар також знаходиться саме тут, в костелі св. Якуба в Левочі. Його висота становить 18,6 м, а ширина – 6 м. Йому було навіть присвоєно статус національного культурного пам’ятника. В Словаччині розташовані майже 50 на диво добре збережених дерев’яних церков. Вони є частиною культурної спадщини ЮНЕСКО і зроблені без єдиного цвяха. Найстаріша з них – церква Св. Франциска Ассизького в Герватове, поблизу Бардіїва. Вона була побудована в 1500 році.

День Незалежності Узбекистану

В Узбекистані рукостискання прийнятно тільки в тому випадку, якщо один одному тиснуть руку чоловіки. Спосіб привітання узбецької жінки або поважній групі більш галантний. Їй віддається уклін, коли ваша права рука, якщо ви чоловік, прикладена до вашого серця. Якщо вас, запросивши в гості, посадили подалі від входу, будьте впевнені, це прояв поваги до вас. Узбецька традиція наказує садити найбільш шанованих гостей подалі від входу в будинок.

Чудово, а шеф-кухар з Узбекистану з легкістю може приготувати в одному котлі стільки плову, однієї з національних страв цієї країни, що його вистачить для обслуговування тисячі осіб. У них золоті руки.

Іменини: Андрій, Микола, Тимофій, Фекла, Феофан

День в історії:

1870 — французька армія розгромлена німцями в битві під Седаном, імператор Наполеон III узятий в полон

1906 — у Вільно стала виходити «Наша доля» — перша легальна газета білоруською мовою

1920 — генерал Анрі Ґуро розділив французький мандат у Сирії і Лівані на шість держав: Дамаск, Алеппо, Алавітська держава, Джебель-ед-Друз, Александретта і Великий Ліван

1928 — Албанія проголошена королівством

1939 — нападом Німеччини на Польщу і Данциг розпочалась Друга світова війна в Європі

1969 — військовий переворот у Лівії (революція аль-Фатех), що привів до влади Муаммара Каддафі

1973 — Лівія заявила про націоналізацію 51% активів усіх нафтових компаній, що працюють у країні

1983 — радянський винищувач Су-15 за наказом збив південнокорейський пасажирський літак, загинуло 269 осіб

2001 — новий український Кримінальний кодекс замінив страту довічним позбавленням волі

2004 — терористи захопили заручників у школі м. Беслан (Північна Осетія, Росія). Внаслідок подальшого штурму загинуло 333 людини

2006 — у Криму почав працювати перший у світі кримськотатарський телевізійний канал ATR



Переглядів: 496