Як наважитися на зміну роботи, яка вас дратує
Змінити місце роботи — нелегке рішення, до якого треба підійти з розумом.
Низька зарплата, прикрий бос, складний колектив або величезна кількість обов’язків, що не відповідають заробітній платі — все це ознаки того, що пора міняти роботу. І тут все очевидно. А що робити, якщо і бос непоганий, і зарплата хороша, але при цьому сама робота дратує, не дарує задоволення, вимотує і призводить до депресії? Багато хто боїться щось міняти в житті при таких складових.
Якщо є бажання, але немає рішучості
Робота — важлива частина життя, ми проводимо на ній дуже багато часу. Тому зважитися змінити місце роботи буває важко, особливо якщо стаж вже значний. Однак, якщо одна думка про робоче місце викликає огиду, не варто примушувати себе.
Якщо немає рішучості, але при цьому дуже хочеться піти, варто все ретельно проаналізувати. Виписати всі переваги і недоліки роботи. І якщо недоліків дуже багато або вони істотні, треба зрозуміти: зміна роботи піде тільки на користь.
Задумайтеся
Чи вартує кожен день по 4-8 годин проводити на нелюбимій роботі, вранці думати про майбутню поїздку на ненависну роботу, ввечері приходити додому морально втомленими? Накопичуючи негативні емоції на роботі, швидше за все, доведеться виплескувати їх удома. А значить, будуть страждати члени сім’ї. Душевну рівновагу буде порушено надовго, причому, не лише у вас, але і у всієї родини. А чи варто все це терпіти? Адже життя одне, заново його не прожити.
Як почати пошук?
Не варто все кидати відразу і йти. Починати краще з маленьких кроків. Спочатку потрібно вирішити, чи хочете ви повністю поміняти сферу діяльності, просто знайти нове робоче місце чи розширити звичні функції. Найпростіше з новим робочим місцем, а найскладніший шлях — зміна сфери діяльності.
Якщо просто не подобається місце роботи, варто розіслати резюме і пошукати аналогічну роботу. Якщо хочеться розширити коло обов’язків, доведеться навчитися чомусь новому. Наприклад, пройти курси, а потім вже шукати роботу.
А ось якщо є бажання повністю змінити сферу діяльності, варто спочатку подумати про те, чого по-справжньому хочеться. Проаналізуйте ринок праці: чи затребувані такі фахівці, яка заробітна плата, чи велика ймовірність знайти подібну вакансію без досвіду. Якщо все влаштовує, слід зайнятися навчанням. Може, буде достатньо курсів, а може, навіть доведеться вступити до навчального закладу (чи готові ви до цього?). Далі доведеться напрацьовувати досвід, швидше за все, за невеликі гроші. Тобто, останній варіант зажадає більше сил і часу. Але якщо ви будете при цьому відчувати себе щасливими, чому б і ні!
Звичайно, попередньо краще підстрахуватися. Наприклад, відкласти певну суму грошей або продовжувати працювати на старій роботі, поки не знайдеться нова, або знайти тимчасовий підробіток, нехай і не за фахом.
Якщо відразу не виходить
Ви закінчили курси або навіть пройшли перепідготовку в навчальному закладі, отримали невеликий досвід і вже кілька місяців розсилаєте резюме, але результату немає? Не варто впадати у відчай!
Ось кілька порад:
- бути активнішими і наполегливішими — можна зателефонувати або прийти у фірму, яка відкрила нову вакансію.
- розміщувати резюме не лише в Інтернеті, але і в газетах — варто використовувати більше джерел;
- розповісти знайомим про свої пошуки — можливо, спрацює сарафанне радіо і виявиться, що хтось із приятелів шукає потрібну людину;
- постійно оновлювати заявку на сайті, де знаходитися резюме;
- постійно моніторити нові вакансії й одразу дзвонити, попередньо відправивши резюме;
- біржа праці, кадрове агентство теж можуть бути корисними. Але у випадку з кадровими агентствами варто бути обережними, щоб не нарватися на шахраїв;
- погоджуватися на будь-який невеликий підробіток або роботу на неповний робочий день — це допоможе набратися досвіду, заробити трохи грошей і хто знає, можливо, в цій же організації з’явитися повноцінна вакансія.
А ще дуже важливо правильно скласти резюме. Резюме — це майже офіційний документ, але воно не повинне бути безликим і нецікавим. Те ж саме можна сказати і про співбесіду.
А ще під час пошуків роботи не варто зациклюватися. Краще знайти якесь хобі, частіше спілкуватися з друзями, гуляти. Треба жити повноцінним життям, а робота обов’язково знайдеться.
Переглядів: 352