Представники духовенства розповіли, як пройде Вербна неділя та Великдень на Прикарпатті

Події

Уже цієї неділі римо-католики святкуватимуть Великдень. Через тиждень свято Воскресіння відзначатимуть віряни УГКЦ та УПЦ.


Як убезпечити здоров’я і життя вірян в умовах пандемії говорили представники різних конфесій за круглим столом з духовенством, пише Суспільне.

Архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин закликав прихожан храмів: “Ми будемо з вами єднатися в молитві, але онлайн. Докладено вже всіх зусиль. З Патріяршого Собору, з Архикатедрального собору, з парафіяльних храмів будуть відбуватися онлайн-трансляції святкової молитви. Ми ці молитви можемо відбути удома і так з’єднатися з Господом”.

Таким чином владика закликав вірян відзначити Квітну неділю та Великдень.

“Ми закликаємо і просимо: молитву на гробах перенесемо на Зелені Свята. Ми зможемо тоді помолитися. Сьогодні важливо зберегти здоров’я кожної людини. Тому старші віком і дітей обмежувати, щоб вони якнайменше могли спілкуватися, щоб себе не наражати. Ми будемо дотримуватися усіх законів карантину”, – сказав Володимир Війтишин.

“Для нас є авторитетом Папа Римський, який служить в Соборі святого Петра, при порожній церкві. Для нас прикладом є і наш Патріарх. Вони дають повні інструкції, як ми маємо чинити, щоб і відсвяткувати, і зберегти здоров’я. Тому прошу і закликаю наших отців слухати голосу церкви, голосу влади, дотримуватися карантину”, – закликав голова колегії протопресвітерів Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, отець Іван Репела.

Як приклад, привів обласний геріатричний центр: “Директор цього будинку три тижні тому закрився разом зі своїми працівниками. Отець Руслан, який є там 12 років капеланом, цікавиться, як вони живуть. За три тижні там не було ні одного похорону, ні одного захворювання. Тому що вони строго дотримуються карантину. При тому, що в Італії три будинки перестарілих вимерли повністю”, – каже отець Іван Репела.

Канцлер Івано-Франківської Галицької єпархії ПЦУ, протоієрей Василь Бурак зазначив, що вже зараз у храмах присутні не більше 10 чоловік, інші люди стають перед церквою на відстані 1,5-2 метри. Так буде і на великодніх богослужіннях: освячення паски почнуть у суботу: по 10 людей буде приходити і святити з 15:00 до 20:00.

“На шуткову неділю будемо служити на подвір’ї. Буде посвячення шутки. У Страсний Тиждень будемо служити онлайн. Хто хоче, буде дивитися. Будуть дотримуватися віддалі. Плащаницю ніхто не буде цілувати, будуть лише бити поклони і виходити”, – каже протоієрей Василь Бурак.

Також він озвучив думку щодо освячення пасок у хлібокомбінаті: “Дивно чути, що паску будуть посвячувати у хлібокомбінаті. Головне не паска, а свячене яйце, яке є символом воскресіння. І це свячене яйце розділюється у сім’ї на всіх”.

Віце-канцлер Івано-Франківської єпархії ПЦУ, протоієрей Роман Кодак додав, що у Страсну П’ятницю вірянам не треба цілувати Плащаницю: “До Плащаниці не прикладатися, а просто класти доземний поклін”.

Отець Владислав Іващак, який є настоятелем храму Христа Царя РКЦ, парфіяни якого вже цього тижня відзначатимуть Воскресіння Христове каже: “Римо-католицька церква закликає вірних, щоб вони взяли участь у літургіях Пасхального тридення через ЗМІ, інтернет. Храми наші відкриті протягом цілого дня, і вірні наші зможуть підійти і помолитися. Стосовно освячення паски, то цьогоріч наші вірні це зроблять у своїх домівках. Конференція єпископів України розіслала таку молитву, під час якої сім’я, зібрана разом, благословить великодній стіл. Бо кожна сім’я є домашньою церквою, частинкою великої церкви. І всі ці обряди ми пропонуємо звершувати у колі сім’ї”.

“Видали дозвіл звільнення сповідатися у пасхальному часі. Натомість всі можуть відбути Великодню сповідь, коли пройде місяць часу після закінчення усіх карантинних заходів”, – нагадав канцлер курії Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, протоієрей Віталій Федун.



Переглядів: 310