Ознаки того, що ваша робота вам не підходить і прийшов час пошукати заняття до душі

Територія успіху

Важливо відрізнити втому від роботи і дійсно невідповідне вам місце.

Мати улюблену роботу, яка дійсно подобається, — велике благо. Але навіть вона часом може набриднути. Тож закрадається думка про зміни на професійній ниві. До речі, психологи радять міняти роботу кожні 5-7 років. Чи так це необхідно насправді? І як зрозуміти, що дійсно пора шукати інше місце?

Ось 7 ознак, що ваша робота вам не підходить і, можливо, варто знайти щось більш підходяще.

Ви квапите час

Ви не встигли прийти на роботу, а вже пішли налити каву, щоб скоротати перші півгодини. Рахуєте хвилини до обідньої перерви і не можете дочекатися, коли закінчиться робочий день. З нетерпінням чекати зустрічі з близькими ввечері після роботи — це нормально. Рахувати дні до закінчення місяця з думками про швидку відпустку — теж нормально.

Але коли ви систематично поглядаєте на годинник і в календар, в надії, що робочий тиждень вже підійшов до кінця — це тривожний дзвіночок.

Ви квапите час — найцінніший ресурс, який не можна відновити. А якщо це так, то навіщо його настільки безцільно витрачати? Мабуть, прийшов час пошукати роботу до душі.

Ви встаєте вранці з поганим настроєм і чекаєте вихідних

“Неділя — день напередодні понеділка, так що він отруєний”, — сказала головна героїня одного фільму. І дійсно, вечір неділі і ранок понеділка подібні тортурам, якщо потрібно збиратися на ненависну роботу.

Доводиться пройти всі стадії від заперечення до прийняття. Ви вмовляєте себе і торгуєтеся з собою день у день. І з кожним разом це дається вам все важче.

Тут важливо усвідомити причину вашого небажання йти на роботу. Можливо, вам неприємний список обов’язків. А може, ви вже готові піти у вільне плавання і відкрити свій бізнес?

Ви відчуваєте внутрішній опір до роботи

Ви все частіше прокрастинуєте на робочому місці. Виконувати будь-які завдання стає лінь. Вам хочеться займатися чимось іншим, тільки б не виконувати свої обов’язки. І ви тягнете до самого дедлайну.

Кожен день ви відчуваєте внутрішній опір до роботи і робите все через силу. Спробуйте взяти відпустку. Можливо, вам просто потрібно відпочити і переключити увагу. Але якщо це не допоможе, то варто пошукати більш підходяще місце роботи, яке не буде викликати у вас таке відторгнення.

Ви не бачите перспектив зростання

Буває так, що на робочому місці немає перспективи зростання. Всі клітини міцно зайняті надовго вперед і ви не бачите шляху свого розвитку в професії. Вам додають нових обов’язків, але при цьому не підвищують зарплату. Тому ви час від часу переглядає вакансії.

У цьому разі має сенс послідувати рекомендації психологів: “Якщо думка про зміну роботи приходить вже не в перший раз — це однозначний сигнал від психіки, що пора в житті щось міняти”.

Ви безперервно відчуваєте стрес

Прилюдні відчитування на ранкових нарадах мало кому припадуть до смаку. Але коли начальник звертає увагу виключно на вас — неприємно подвійно. А якщо додати до цього ще жорсткі дедлайни і понад нездійсненні завдання, то так і до нервового зриву недалеко. Ніяка робота не варта втрати ваших нервових клітин.

Не слід терпіти викрутаси керівництва навіть за високу зарплату. Завжди можна знайти альтернативний варіант.

Ви жертвуєте всім заради роботи

Якщо ви працюєте допізна, берете роботу з собою додому, часто, перебуваючи поза стінами офісу, думаєте про якісь робочі справи, часто відчуваєте себе втомленими і вичавленими, то пора подивитися тверезим поглядом на свій трудоголізм.

Людське життя складається не лише з роботи і закриття базових потреб. Крім цього є сім’я, тепле спілкування з близькими, улюблене хобі, повноцінний відпочинок з друзями і багато інших розваг. По закінченню робочого дня життя не просто триває, а б’є яскравим ключем. Якщо ви не можете насолоджуватися всім цим через роботу, то варто серйозно зайнятися розстановкою пріоритетів.

Ви відчуваєте відірваність від колективу

Плітки, скарги, конфлікти, упереджене ставлення, непорозуміння та інший негатив справа звична для великого офісу. Однак трапляється так, що людина просто не відчуває себе частиною команди. Адаптаційний період давно пройшов, а її все також не відгукуються цінності компанії. Не підходить корпоративна культура і ні з ким спілкуватися. Вона відчуває себе не у своїй тарілці.

В цьому випадку слід пошукати іншу роботу, де колектив буде більш доброзичливим і культура компанії підійде більше.

Людина проводить на роботі більшу частину свого часу і побачивши на горизонті одну, а то і кілька, з перерахованих вище ознак, слід замислитися про пошук більш підходящої вакансії. Адже напевно знайдеться та, що відповість всім вашим вимогам, і ви будете отримувати задоволення від неї і спілкування з колегами.

Джерело



Переглядів: 329