На Прикарпатті журналістка розповіла як хворіла коронавірусом
Журналістка з Івано-Франківщини Мар’яна наприкінці квітня захворіла на коронавірус. За два тижні самоізоляції переконалася: суспільство не готове сприймати людей, які заразилися вірусом.
Одиниці людей поставилися до мене з розумінням. Сусіди – боялися, а деяким «доброзичливцям» було просто цікаво, як я викручуся із ситуації, – розповідає у коментарі НСЖУ журналістка.
Прізвище героїні не називаємо на її прохання. Мар’яна вже 15 років працює у районній газеті на посаді завідувача відділу зв’язків із громадськістю, є членом Національної спілки журналістів України.
Де могла підхопити Covid, не знає. Каже: хвилювалася не за себе, а за рідних.
Можливо, заразилася і під час виконання професійних обов’язків, хоча я завжди носила маску і рукавички. Факт є фактом. Позитивний ПЛР-тест підтвердив в організмі вірус. Найтяжчими були перші три дні – температура сягала позначки 39. Біль у грудній клітці, страшенна втома і знесиленість. Я не розуміла, що відбувається навколо. Тест здавала у п’ятницю, потім були травневі вихідні, тому результати прийшли аж через 7 днів, – розповідає журналістка.
У родині, на щастя, ніхто більше не захворів. Але сім’ї довелося зіткнутися із нерозумінням з боку сусідів.
Кажуть, що в темні часи завжди видно світлих людей. І я в цьому переконалася особисто, – зауважує Мар’яна.
Навіть, перебуваючи на лікарняному, вона продовжувала писати матеріали для газети. Зокрема, і про свій досвід.
Працюю в районному центрі. Тому сказати, що наші медики були готові до боротьби з пандемією – значить лукавити. Ні, не готова медицина! До мене жодного разу не телефонував мій сімейний лікар. Хочу відзначити натомість районного лікаря-інфекціоніста, яка мене в телефонному режимі підримувала і консультувала. Це чудова людина і справді лікар від Бога, яка переймається кожним пацієнтом зокрема. Це вона найперша мені зателефонувала і повідомила про позитивний результат тесту, – ділиться журналістка.
У газеті писала про роботу медсестер, які беруть мазки для ПЛР-діагностування. Щоденно вони в захисних костюмах, окулярах, бахілах.
У матеріалі я описала процедуру, яку проводять ці медсестри. Сама процедура досить неприємна, але необхідна. Адже одним із принципів, який допомагає впоратися з поширенням вірусу COVID-19, окрім ізоляції, є масове тестування населення. Але от у ЗМІ, вважаю, бракує «живих» матеріалів на тему Covid. Колегам варто більше писати про людей, які перехворіли. Це реальні історії, щирі зізнання, – коментує Мар’яна.
Зараз вона вже активно працює у редакції, адже журналістика, каже, – це спосіб життя.
Переглядів: 299