Кращі способи уберегти свій одяг від молі — від оцту до гвоздики
Не віддавайте їй свій гардероб!
За час локдаунів багато людей відвикли від нарядів, адже вдома вони ні до чого і цілком можуть підійти шорти або спортивний костюм. Саме тому багато вбрання було поміщено в шафи і гардероби, при цьому без дотримання елементарних правил, які б могли вберегти одяг від шкідників, наприклад, від молі.
Зараз же, коли багато співробітників знову стали повертатися на свої звичні робочі місця, почали виявлятися проблеми, пов’язані з їх особистим гардеробом, у вигляді дірок, залишених міллю.
Але що можна зробити, щоб зупинити цих маленьких метеликів і вберегти свої найкращі наряди від псування. Нижче ми для вас приготували кілька порад, які можуть допомогти цього уникнути.
- Виперіть одяг, який ви не збираєтеся носити якийсь час, потім розмістіть його і зберігайте в герметичних контейнерах або пакетах. Шкідників залучають плями поту, людське волосся і жир від тіла, які залишаються на брудному одязі.
- Не зберігайте предмети одягу в картонній коробці, бо моль може прогризати картон.
- Регулярно залишайте дверцята гардеробу відкритими, щоб забезпечити вентиляцію. Метелики люблять теплі вологі місця, тому підтримуйте циркуляцію повітря.
- Якщо у вашому гардеробі стався напад на одяг, вийміть його і виперіть речі при більш високій температурі, ніж зазвичай, щоб убити личинок.
- Відправляйте в хімчистку речі, які не витримують високих температур прання, або заморозьте їх. Яйця і личинки молі не виживають при дуже низьких температурах.
- Якщо після прання всього одягу у вас виникла проблема з міллю, скористайтеся для чищення свого гардероба розведеним оцтом. Моль не переносить оцтову кислоту.
- Зараз гарний час, щоб перебрати зимовий одяг і запечатати його в мішки. Метелики шукають місце для спарювання в теплу пору року, і ваші вовняні речі можуть стати ідеальним місцем для їх розмноження.
- Візьміть за правило чистити вовняний одяг після носіння.
- Вішайте одяг з натуральних волокон на вішалки з кедрового дерева. Кедр відлякує моль.
- Купуйте речі з бавовни і льону, бо вони захищені від молі, тому що не містять кератину, яким харчується моль.
- Зробіть самостійно репелент, помістивши сушені трави, такі як гвоздика, розмарин, чебрець, лаванда або лавровий лист, в тканинні пакети, після чого розкладіть їх по ящиках.
- Також чудово допомагають висушені кірки апельсинів та мандаринів — просто розкладіть їх по саше та у шафі:
- Обов’язково тримайте місця, де ви зберігаєте одяг, сухими.
- Повісьте на ваші вікна сітки, щоб в будинок не залітала моль.
- Також, для видалення яєць молі, рекомендується регулярно якісно пилососити в квартирі, у тому числі в прихованих місцях, наприклад, під ліжками.
- При пранні делікатних речей вручну додайте у воду пару крапель олії лаванди. Намагайтеся періодично обприскувати речі спреєм на основі лаванди.
Переглядів: 337