Кава після 50 років: її користь і шкода для здоров’я людей
Протипоказання та рекомендації вживання кави після 50 років.
Про користь і шкоду кави для здоров’я після 50 років думки іноді розходяться. З одного боку, якщо десятки років людина починала свій ранок саме з цього ароматного напою, то відмова від цієї звички викличе у неї масу негативних відчуттів і емоцій. З іншого боку, в такому віці все дуже індивідуально. У когось здоров’я сильно порушене, а хтось відчуває себе в 50 років нітрохи не гірше, ніж в 35.
Якщо здоров’я дозволяє, то шкоди від декількох чашок кави в день не буде, а тільки користь. Якщо ж після випитої кави з’являються неприємні відчуття, тоді краще спочатку пройти обстеження у лікаря, а потім проконсультуватися з ним щодо вживання кави.
З яких причин кава може принести користь чи шкоду організму після 50 років
Від кофеїну краще відмовитися, якщо після 50 років діагностували гіпертонічну хворобу, а також при ішемічній хворобі серця, інакше можна спровокувати гіпертонічний криз або довести організм до серцевого нападу.
Але і користь від вживання кави також є:
- кавові зерна багаті вітаміном Е, групи В, а також РР. Крім того, в їх складі багато необхідного для організму магнію, калію і натрію;
- кофеїн сприяє розумовій діяльності;
- напій володіє антидепресантними властивостями;
- кофеїн сприяє зниженню ризику захворювання онкологією;
- позитивно впливає на пам’ять.
Вченими доведено, що якщо в день випивати чашку чи дві кави, то хвороба Паркінсона розвивається набагато рідше, ніж у людей, які не вживають напій. Також, якщо помірно вживати кофеїн, то такий страшний недуг як хвороба Альцгеймера не здолає.
Яка ще користь від вживання кави:
- піднімається настрій;
- підвищуються бадьорість і активність;
- проходить головний біль;
- поліпшується робота ШКТ;
- знижується ймовірність захворіти на діабет;
- краще працюють печінка і нирки;
- міцнішим стає імунітет.
Чому кава може виявитися шкідливою для здоров’я:
- кофеїн може зашкодити роботі серця і судин;
- організм позбавляється кальцію;
- організм зневоднюється;
- може розвинутися гастрит або навіть виразкова хвороба;
- можливе безсоння, неспокій;
- підвищується ризик надмірної нервової збудливості.
Як після 50 років кава впливає на роботу серця та інших внутрішніх органів
Вплив кофеїну на серцевий м’яз очевидний, адже після вживання напою, помічено, що у людини частішає пульс, а судини розширюються. Кава має властивість підвищувати кров’яний тиск, а тому рекомендована при гіпотонії.
Якщо в день випивати більше двох чашок кави, деякі люди помічають, що серце починає битися прискорено, з’являється головний біль, біль у грудях з’являються якісь неприємні відчуття. Все це говорить про порушення роботи серця. Якщо таке спостерігається, то каву краще не вживати, хіба що зрідка випивати одну маленьку чашку, але розбавляти її молоком.
Вплив кофеїну на організм людини:
- стимуляція мозкової діяльності, розширення судин і прискорення кровотоку. Чашка кави подарує бадьорість, енергійність, рухи стають більш координованими, помітно поліпшується пам’ять;
- кальцій з організму вимивається, але при помірному вживанні кави, ризик виникнення подагри значно менший;
- якщо пити каву натщесерце, можна заробити гастрит або виразку, тому рекомендується попередньо щось з’їсти.
Які існують протипоказання та рекомендації вживання кави після 50 років
У віковій категорії після 50 років вживання кави протипоказане в наступних випадках:
- при атеросклерозі;
- при хворому шлунку, підшлунковій залозі, кишківнику;
- при проблемах з печінкою і нирками;
- при серцевих захворюваннях;
- при глаукомі;
- при гіпертонії;
- при панічних атаках.
Рекомендації щодо вживання кави після 50 років
Каву бажано вживати зернову і перемелювати її безпосередньо перед вживанням. У хорошій, якісній каві буде максимальний вміст тих корисних речовин, що містять боби кави.
Як вважають вчені щодо кількості випитої кави, для даної вікової групи цілком допустимо випивати в день до двох чашок напою. Великі дози можуть обернутися небажаними наслідками.
Яку каву краще за все вживати після 50 років
Чорна
Щоб організм втрачав менше кальцію з-за чорної кави, в неї краще додати молоко або вершки. Проте, якщо у людини спостерігається схильність до повноти, то від вершків краще відмовитися, замінивши їх молоком 1,5% жирності.
Без кофеїну
У виробництві цього напою часто для вилучення із зерен кофеїну, користуються хімічними речовинами. Але кофеїн в зернах все одно залишається, нехай і в набагато меншій концентрації. Так що захоплюватися таким напоєм також не варто.
Розчинна
Кофеїну в розчинній каві досить багато, але крім нього така кава відрізняється також наявністю у своєму складі хімічних речовин, стабілізаторів, барвників і ароматизаторів — це все дуже шкідливе для здоров’я, тим більше, в похилому віці. Таку каву лікарі пити не рекомендують, свіжозмелена — набагато корисніша.
Зелена
Багатьом відомо, яка корисна зелена кава. Її п’ють, щоб схуднути, знизити в крові цукор, підняти собі настрій, позбутися головних болів, підвищити тиск. Хто раніше не пив цей напій, може додати до свого раціону. Але при всій користі цього напою, кофеїн в ньому також присутній, а тому — не більше двох чашок в день.
Переглядів: 371