15 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Стрітення Господнє

Це свято входить своєї датою в християнський календар, як один з найзначніших пам’ятних днів, які відзначаються усім християнським співтовариством протягом майже двох тисячоліть і стоїть в одному ряду з такими важливими подіями, як Різдво Христове, Хрещення Господнє, Великдень і т. д.

Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом. Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків в ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів. Більш докладно це описується у Святому Писанні – Біблії, в третій Книзі Мойсеєвій, Левіт глава 12.

День комп’ютерника

Сучасний світ ступив куди далі, ніж наші давні родичі, розвиваючи механічні програмовані пристрої та обчислювальні машини, а з розвитком електричних технологій і зовсім став придумувати щось універсальне, більш швидке і досить надійне. Так, 15-го лютого 1946-го року американськими військовими інженерами була представлена перша універсальна електронна обчислювальна машина ЕНІАК, по суті вона відчинила двері в нові цифрові технології. Перша радянська цифрова ЕОМ розпочала свою дослідну експлуатацію тільки к січню 1952-го року.

Дата 15-го лютого, в просунутих інженерних колах неофіційно закріпилася, як професійне свято комп’ютерників.

День пам’яті воїнів – інтернаціоналістів

Поділяючи біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні в деяких суверенних державах, утворених після розпаду СРСР були встановлені відповідні пам’ятні дні. В Україні – це «День вшанування учасників бойових Дій на території інших держав», який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і щорічно відзначається 15-го лютого.

Міжнародний день дітей, хворих на рак

Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримку «Дня дітей, хворих на рак».

День державності Республіки Сербія

Свій День державності Республіка Сербія відзначає з 2001 року 15-го лютого, в День початку сербської революції проти Османської окупації у 1804 році.

Іменини: особливий день для Василя

День в історії:

399 до н. е. — Сократа засудили до смертної кари

1574 — у Львові Іван Федоров видав першу друковану книжку на сучасних українських землях — «Апостол»

1864 — заснована пивоварна компанія Heineken

1897 — Фердинанд Браун публікує схему осцилографа

1907 — відчинила двері Вінницька публічна бібліотека ім. Гоголя, зараз — Вінницька ОУНБ імені К. А. Тімірязєва

1919 — Українська Національна Рада ухвалила закон про вживання української мови у державних установах

1920 — в Золотоноші під час Зимового походу відбувся бій Кінного полку Чорних Запорожців Армії УНР з більшовиками

1922 — Гульєльмо Марконі розпочав регулярну трансляцію радіопередач із Ессекса

ENIAC в Електротехнічній школі Мура при Пенсильванському університеті, 1946

1946 — Пенсильванський університет оголосив про створення першої в світі ЕОМ — ENIAC

1970 — компанія IBM пропонує гнучкий магнітний диск для зберігання інформації — дискету

1989 — у Києві утворили «Ініціативний комітет відновлення УАПЦ в Україні»

1989 — остання колона радянських військ покинула територію Афганістану



Переглядів: 295