03 травня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
Всесвітній день свободи преси
У 1993 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 травня Всесвітнім днем свободи преси (рішення 48/432 від 20 грудня). Дане рішення стало результатом роботи Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка в резолюції 1991 року про «Сприяння забезпеченню свободи преси у світі» визнала, що вільна, плюралістична та незалежна преса є необхідним компонентом будь-якого демократичного суспільства. Генеральна конференція передала Генеральній Асамблеї виражене державами – членами ЮНЕСКО побажання оголосити 3 травня «Міжнародним днем свободи преси».
День Конституції Японії
Державне свято День Конституції або Кемпо кінембі в Японії святкують в першій декаді травня. Воно встановлено на честь прийняття Конституції 3 травня 1947 року.
День Сонця
Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця.
День кондитера
День кондитера пропонується відзначати 3-го травня. У день, коли в далекому 1932-му році постановою Ради Народних Комісарів був створений окремий Всесоюзний Науково-дослідний інститут кондитерської промисловості, який впритул зайнявся вивченням якісних властивостей промислової сировини і її раціональним використанням, скороченням втрат у виробництві, модернізацією та удосконаленням виробничого устаткування, використовуваного при виготовленні кондитерських виробів, а також поліпшенням якості продукції, що випускається, освоєнням нових видів, вдосконаленням методів контролю за їх якістю.
Свято Конституції у Польщі
Поляки – одна з небагатьох націй, де досі прийнято, щоб чоловіки при зустрічі цілували руку жінці, а країна – головний виробник яблук в Європі, проте самими великими відділами в продуктових магазинах Польщі залишаються відділи з солодощами.
Польща відбивалася від іноземних загарбників або ж переживала громадянські війни в період від 1600 до 1945 року – 43 рази, і встояла!
Саме польський астроном Микола Коперник став першим відомим вченим, який припустив, що Земля зовсім не є центром Всесвіту.
Польська Конституція від 3 травня 1791 року – стала однією з перших в світі конституцій. Польща виступила практично першою країною в Європі і другою у світі, де конституція з’явилася як така.
Іменини: Федір, Олександр, Гаврило, Григорій, Анастасій, Микола
День в історії:
1494 — Христофор Колумб відкрив Ямайку
1783 — російська імператриця Катерина II заборонила указом селянам Лівобережної України та Слобожанщини переселятися з місць останньої ревізії: відбулось закріпачення селян
1791 — Надзвичайний Сейм Речі Посполитої ухвалив Конституцію 3 травня — першу кодифіковану конституцію в Європі і другу у світі (після Конституції США). У Польщі цей день відзначається як національне свято
1815 — утворено Королівство Польське, що згідно з рішенням Віденського конгресу стало частиною Російської імперії
1841 — Нову Зеландію оголошено британською колонією
1880 — відкрито перший в Україні львівський кінний трамвай
1991 — в столиці Намібії підписано «Віндхукську декларацію», що закликає уряди держав усього світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО визначений як Всесвітній день свободи друку
2004 — протестантські церкви, що існували в Нідерландах протягом сотень років роздільно, об’єдналися в Протестантську церкву Нідерландів
Переглядів: 259